Pomysły na najlepsze dowcipy biurowe na Prima Aprilis

Jeśli masz już przygotowany jakieś głupie żarty na Prima Aprilis – brawo! Nawet w największych korporacjach, jak Google czy Twitter, ten dzień jest obchodzony szczególnie.

Żarty to po prostu najlepszy element pracy. Każdy, nawet najbardziej znużony, zaspany, czy najsmutniejszy człowiek w biurze przynajmniej się uśmiechnie widząc efekty Twojego dzieła.

Prima Aprilis się zbliża, a Ty dalej nie masz pomysłu jaki kawał zgotować kolegom z pracy? Oto lista: najlepsze kawały do realizacji w biurze, zebrane z różnych (eksperckich J) serwisów internetowych.

• Pobudka

Jeśli Twojemu koledze czy koleżance zdarza się przysnąć w pracy, spraw mu pobudkę jakiej nie zapomni. Co prawda przykład poniżej jest chyba nieco zbyt drastyczny, to zapewniam Was, że wystarczą chociażby słuchawki z bardzo głośną muzyką, aby wyrwać śpiocha ze snu.

                                    pobudka

• Stacja kosmiczna

Ten pomysł wymaga niestety nieco więcej zachodu, ale jeśli się przyłożysz, to efekt będzie niesamowity. Cała zabawa polega na owinięciu czyjegoś sprzętu folią aluminiową, tak aby jego miejsce pracy zamieniło się w prawdziwy statek kosmiczny. Koniecznie trzeba to zrobić na dzień przed Prima Aprilis, po wyjściu kolegi z pracy, tak aby można było spokojnie wszystko przygotować. Folia aluminiowa nie powinna kosztować wiele, a to właściwie jedyna rzecz, jakiej potrzebujesz. Poproś kolegów i koleżanki o pomoc i wspólnie przygotujcie ofierze stanowisko pracy. Tak będzie szybciej!

                                   stacja kosmiczna
• Dzieło sztuki

Jeśli masz odpowiednio dużo czasu, możesz zamienić firmowy zlew w takie coś:

                                       dzieło sztuki
Pustynie, lasy, czy góry – zrób swoim kolegom kawał i stwórz obraz w umywalce, z której wszyscy korzystają. Kawa, czy herbata jaką rankiem będą sobie przygotowywać przeniesie ich w kompletnie inną rzeczywistość. Skuteczność żartu gwarantowana, zwłaszcza jak się postarasz i przygotujesz coś oryginalnego.

• Efekt załącznika

Po internecie krążą bardzo specyficzne łańcuszki gier lub filmików – takie, których po prostu nie sposób nie zapamiętać. Wyślij swojemu koledze lub koleżance taką pozycję w załączniku do jakiegoś dokumentu, nazwij ją jakoś zwyczajnie (tak aby się niczego nie domyśliła), i koniecznie obserwuj ich reakcje!

                         filmik

Im lepszy filmik lub gra, tym śmieszniejsza będzie reakcja przerażonego kolegi. W końcu, niespodzianki to często najlepsze dowcipy!

• Lekcja dla zapominalskiego

                                        lekcja

Masz kolegę, który wiecznie o czymś zapomina? Na ten specjalny dzień kup sporo karteczek samoprzylepnych i oblep nimi dosłownie WSZYSTKO. Zamień biurko kolegi lub koleżanki w ciekawą futurystyczną aranżację, przy okazji dając im wymowną lekcję na przyszłość. Pastelowy „świat” wygląda pięknie, a rozbieranie biurka nie powinno zająć „ofierze” zbyt dużo czasu.

• Urodzinowa niespodzanka

Ten pomysł można realizować na wiele różnych sposobów. Moje ulubione dwa, to:
Zrobić z kolegi „głupka” i zamienić Prima Aprilis w jego urodziny:

                                           urodziny

Wystarczą Ci nawet puste pudełka, czy folie ozdobne – owiń w nie kartki czy inne rzeczy których masz pod dostatkiem lub przygotuj jakąś urodzinową dekorację dla „ofiary” swojego dowcipu. Spraw, aby w ten jeden dzień poczuł się naprawdę wyjątkowo, a jak zrozumie z jakiej okazji dostał prezenty, wszyscy w biurze będą mieć ubaw.
Lub zorganizować mu imprezę w jego małym pomieszczeniu biurowym:

                                            balony

Gwarantuję, że obie metody są bardzo skuteczne J, a przy tym szczególnie sprzątanie po balonach sprawia dużo przyjemności. W końcu, w Prima Aprilis, i tak przecież nie będziesz pracować bardzo wydajnie.

Nowa wersja klawiatury

                                                

Ta zabawa jest bardzo prosta w przygotowaniu – po prostu zdobądź mnóstwo, nawet niekoniecznie kolorowych, nalepek – przyklej je mocno na klawiaturę „ofiary” i obserwuj jej reakcję! Koszt zakupu materiałów jest niewielki, szczególnie jeśli regularnie wyszukujemy promocje do Tchibo lub kupony rabatowe dla Agito, a pamiętaj, że śmieszne kawały rozbawią absolutnie wszystkich w biurze.

To było tylko kilka pomysłów jakich całe mnóstwo znajduje się w Internecie. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i głębokości portfela, jednak naprawdę nie potrzeba wiele, aby nawet największy ponurak się chociaż uśmiechnął.

Jakiś żart przypadł Wam szczególnie do gustu?

Znasz jeszcze inne dowcipy na Prima Aprilis, których nie ma na liście? Napisz do nas o swoich “planach” na to święto! Każda dobra propozycja zasługuje na publikację!

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>